Gdańsk

czas ok 2-3 godziny

GŁÓWNE MIASTO

Najważniejszą część trasy spaceru będzie stanowiła Droga Królewska z Fontanną Neptuna, Dworem Artusa, Ratuszem Głównego Miasta, Złotą Kamienicą, Złotą oraz Zieloną Bramą.
Ponadto poznamy świat dawnego gdańskiego handlu morskiego, udając się na Długie Pobrzeże nad Motławą, gdzie na drugim brzegu ujrzymy Ołowiankę oraz Wyspę Spichrzów.
Zwieńczeniem spaceru będzie wizyty w Bazylice Mariackiej, na którą dotrzemy bajeczną ulicą Mariacką. 

czas ok 2 godziny

STARE MIASTO

Najstarsza część miasta, która w dużej mierze jest związana z życiem i działalnością znanego astronoma Jana Heweliusza, która poznany od nieco innej strony. 
Udamy się do najstarszego kościoła parafialnego pw św. Katarzyny, gdzie znajduje się epitafium oraz płyta nagrobna naszego astronoma, ale także bardzo ciekawy cudowny obraz Matki Bożej Bołszowieckiej.
Następnie sąsiadujący prezbiterium kościół „solidarności”, czyli Bazylika Św. Brygidy z ołtarzem bursztynowym.
Idąc szlakiem naszego amberu przejdziemy do Wielkiego Młyna, gdzie znajduje się Muzeum Bursztynu (możliwość dodatkowego zwiedzania)

czas ok 2 godziny

OLIWA

Wizyta w jednej z piękniejszych dzielnic Gdańska, gdzie uraczy nas wrażeniami estetycznymi Park Oliwski, będący o każdej porze roku niesamowicie urokliwy.
Trasa spacerowa będzie wiodła poprzez ogród francuski z „książęcym widokiem”, szpalerami i bindażami lipowymi. Następnie ogród angielski z plenerową galerią rzeźb.
Całości dopelni Pałac Opatów oraz Spichlerz Opacki i Palmiarnia. Ponadto Katedra Oliwska z barokowymi organami (mozliwość wysłuchania prezentacji)

czas ok 1,5 godziny

WESTERPLATTE

Spacer po 60 ha terenie, który kojarzy się wszystkim z początkiem II wojny światowej, zobaczymy także z innej niż militarna strony.
Kurort, Wojskowe Składy Tranzytowe, Wolne Miasto Gdańsk….. oczywiście Pomnik Obrońców Wybrzeża wraz z przepiękną panoramą Nowego Portu sprawią, że to miejsce będziemy podziwiać w wielu aspektach.
Możliwość połączenia z rejsem statkiem znad Motławy, przejazdem rowerem lub autokarem 

czas do ustalenia

gdańsk rowerem

Trójmiasto dzięki dużej liczbie ścieżek rowerowych daje okazję, aby je zobaczyć w innej niż tradycyjna formie.
Możliwości jest wiele…..od sopockiego do brzeźnieńskiego molo z poznaniem historii dwóch nadmorskich kurortów, następnie wizyta w Nowym Porcie (możliwość wejścia na latarnię), następnie Twierdza Wisłoujście wraz z nabrzeżami portowymi a wszystko wzbogacone o cudowne widoki.